Implanty

Implanty – co to takiego?

Implanty stomatologiczne są przełomowym, bezpiecznym i estetycznym rozwiązaniem pozwalającym na odbudowę utraconych zębów. W dużym uproszczeniu implant to sztuczny korzeń zęba, na którym odbudować możemy pełną, estetyczną koronę zgodnie z oczekiwaniami pacjenta przy wspólnej konsultacji z protetykiem.

Klinika Denta Mare pracuje na opatentowanym, sprawdzonym i bezpiecznym systemie zakładania implantów stomatologicznych z wykorzystaniem najlepszego dostępnego systemu implantologicznego na świecie – Nobel Biocare.

Czy implanty są zabiegiem bolesnym?

Implanty są zabiegiem absolutnie bezbolesnym, a co więcej bardzo krótkim. Wszczepienie pojedynczego implantu trwa ok. 15 minut i robione jest w znieczuleniu.

Czy implanty są zabiegiem bezpiecznym?

Co do zasady, zabieg implantologiczny niesie za sobą kilka potencjalnych , ale niegroźnych powikłań wynikających ze złego umiejscowienia implantu.

Denta Mare jako jedyna klinika w tym regionie wykorzystuje system tzw. implantacji nawigowanej. Na podstawie tomografii komputerowej tworzymy dla pacjenta specjalny indywidualny szablon, przez który sprawnie zakładamy implanty ze 100% pewnością umiejscowienia. Szablon nie pozwala na inne umiejscowienie implantu, niż te, które zostało zaprojektowane przez chirurga drogą komputerową.

Jak wygląda leczenie implantologiczne od początku do końca?

Leczenie implantologiczne może przybrać bardzo różną formę z uwagi na potrzeby leczenia, potrzebny czas do korony oraz co najważniejsze – końcowy efekt protetyczny. Dlatego też każdy pacjent implantologiczny dostaje specjalnie przygotowany indywidualny plan leczenia z wyjaśnieniem procesu.

Leczenie implantologiczne podzielone jest z reguły na II etapy – część chirurgiczną czyli wprowadzenie implantu oraz część protetyczną czyli tzw. odbudowę na implancie. Czas potrzebny na rozpoczęcie drugiej częśći to ok. 3-4 miesiące od czasu implantacji, które są potrzebne na integrację implantu z organizmem (tzw. osteointegrację bądź biointegrację).

Część tzw. „chirurgiczna” to zabieg stomatologiczny polegający na wprowadzeniu implantu przez chirurga stomatologicznego. Implanty wprowadzane są przez szablon chirurgiczny aby uzyskać 100% precyzję, po czym zabezpieczone poddawane są okresowi integracji z kością.

Po upływie ok. 3 miesięcy pacjent musi pojawić się na kontrolę oraz w przypadku braku zastrzeżeń pobrania tzw. „wycisków”. Wyciski wędrują do laboratorium stomatologicznego, gdzie służą za model do odbudowy i utworzenia nowej korony. Cały proces jest komputerowy, a korony frezowane są w Stanach Zjednoczonych.

Gdy korona stomatologiczna dotrze do gabinetu, pacjent zapraszany jest tylko na „przykręcenie” pracy do implantu przez protetyka specjalistę.

Po tej wizycie cieszyć można się pełnym, nowym uśmiechem!

Czy można założyć i odbudować implant na jednej wizycie?

Tak. W naszej klinice będziecie mieli Państwo możliwość tzw. „natychmiastowej” odbudowy. Metoda ta możliwa jest tylko w określonych przypadkach i wiąże się z określoną profilaktyką. Korona, którą zamontujemy na implancie będzie koroną tymczasową, którą zmienić trzeba będzie na właściwą po okresie gojenia. Korona tymczasowa jest w pełni estetyczna.