Profilaktyka

Właściwa profilaktyka stomatologiczna wbrew pozorom jest bardzo istotna i pozwala w 100% wyeliminować ryzyko wszelkich dolegliwości.

W klinice Denta Mare, możecie Państwo liczyć na pełen zakres usług profilaktycznych, których nie można przeprowadzić w środowisku domowym, a które są niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania zębów zarówno w aspekcie klinicznym jak i estetycznym. Zabiegi takie powinno przeprowadzać się cyklicznie, najlepiej podczas kontroli stomatologicznych, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że istnieje taka potrzeba.

Wiedząc jak istotna jest profilaktyka stomatologiczna, wyposażyliśmy naszą klinikę w najwyższej jakości sprzęt oraz materiały do tych celów. Nasza klinika może zaoferować Państwu poniższe zabiegi z zakresu profilaktyki, przeprowadzane pod okiem specjalistów tej dziedziny:

Skaling

usuwanie twardych złogów nazębnych, których nie jesteśmy w stanie usunąć za pomocą metod „domowych”.

Piaskowanie

Zabieg ten pozwala na odzyskanie pierwotnego koloru uzębienia narażonego na czynniki takie jak kawa, papierosy czy herbata poprzez działanie na zęby strumieniem wody ze specjalnym materiałem pod dużym ciśnieniem. Zabieg taki może być wykonany w znieczuleniu dla osób z dużą wrażliwością.

Lakierowanie

Prosty zabieg profilaktyczny polegający na pokryciu wierzchniej warstwy zęba preparatem z intensywną zawartością fluoru.

Lakowanie

Bezbolesna i bardzo skuteczna metoda zapobiegania próchnicy, polegająca na wypełnieniu bruzd i zagłębień w zębach stałych oraz mlecznych.

Regularna profilaktyka bardzo skutecznie eliminuje takie zjawiska jak osadzanie kamienia, paradontoza czy zapalenie dziąseł.

Umów się na już dziś na bezpłatną konsultację i ciesz się pięknym estetycznym uśmiechem!